Bülent Dokuzluoğlu, 1977 yılında Kilis’te doğdu. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden 1999 yılında ve Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme bölümünden 2008 yılında mezun oldu.

Kariyer hayatına, ‘BGD Danışmanlık’ta HACCP Uzmanı olarak başladı.

2 yıl boyunca Antalya bölgesindeki 5 yıldızlı otel ve tatil köylerine HACCP Gıda Güvenliği Konusunda danışmanlık hizmeti verdi.

TUV Nord, Moody, Travelife, Global GAP gibi kuruluşlardan aldığı ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi vb denetçilik eğitimleri ile çok sayıda işletmede sistem denetimlerini gerçekleştirdi.

2005 yılından günümüze, Dokuzluoğlu, BIX Kurumsal şirketini kurarak, Regnum Carya, Lujo Art&Joy, Club Megasaray, Miracle Asia İstanbul, Maritim Pine Beach, Limak International Hotels Resorts, Hilton, Ramada, Stone Hotels, vb. çok sayıda markada kalite yönetim sistemlerini, hijyen denetimlerini, belgelendirme, eğitim ve kurumsallaşma çalışmalarını ekibiyle birlikte yürütmektedir.

Skal Antalya da ‘Çevre Komite Başkanlığı’nı yürütmektedir. Kalder Turizm Çalışma grubunda eğitimlerden sorumlu koordinasyon üyesidir.

Bülent Dokuzluoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.