Bengü Akman, 1979 yılında Ankara’da doğdu. Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun oldu.

Kariyer hayatına, 1998 yılında Sheraton Hotel and Convention Center markası altında, Muhasebe bölümünde başladı. İlgili bölümün farklı birimlerinde yedi yıl görev aldı.

2007 yılında sektörün önde gelen uluslararası otel zincirlerinden ‘Marriott’ markasına katılmış, Istanbul Marriott Hotel Asia’nın açılış ekibinde yer alarak, iki seneye yakın bir süre Ödemeler Sorumlusu olarak çalışmıştır.

Takip eden yıllarda, Le Meridien Istanbul Etiler Oteli’nde beş yıl görev yapmıştır. Muhasebe Şefi olarak çalıştığı dönemde Türkiye bölgesinde yer alan açılış otellerinin açılış denetleme ekibinde yer almıştır. Marka standartlarının denetlenmesi ve yerine getirilmesinde aktif rol oynamıştır.

2017 yılında Fairmont Quasar Istanbul Otel’in açılış ekibine dahil olmuş ve Finans Direktör Yardımcısı olarak bir yıl görev yapmıştır. İlgili pozisyondaki başlıca çalışma konuları; muhasebe kayıtlarının doğru ve adil bir şekilde tutulmasını, muhasebe ilkelerinin ülke mevzuatlarına uygun yürütülmesini, standartların korunması ve denetlenmesini sağlamak şeklinde olmuştur.

An itibariyle hizmet sektöründe ‘Finansal Denetleme Danışmanı’ olarak görev yapmaktadır.

Bengü Akman, evli ve bir çocuk annesidir.