Basında Biz, Haberler

Turizoom, Yeni Ekibiyle Konaklama Sektöründe Hedef Büyüttü…

Turizoom International Hotel Management, üst düzey yöneticilerden oluşan yeni ekibiyle turizm yatırımlarını geliştirmeyi ve turizm sektöründe sürdürülebilir büyüme sağlamayı hedefliyor.

Üst düzey deneyime sahip otelcilerden yeni bir ekip oluşturan Turizoom International Hotel Management, konaklama sektöründe hedef büyüttü. CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul’da ilk toplantısını gerçekleştiren Turizoom ekibi, turizm yatırımlarını geliştirme ve turizm sektöründe sürdürülebilir büyüme sağlamak amacıyla yapılması gerekenlerin listesini oluşturdu. Yeni yol haritasını çıkaran ekip, güçlü ve enerjik bir şekilde, hedeflerine odaklandı.

Yönetim ekibinin tanıtıldığı toplantıda eylem planlarını açıklayan Turizoom CEO’su Ali Can Aksu, “Türkiye’de yaklaşık 85 milyar dolarlık turistik otel yatırımı var. Geçtiğimiz 10 yıl içinde yüzde 9,8 büyüme ile Avrupa (%4,1) ve dünyadaki (%5,1) büyüme oranlarının iki katına ulaşan ülkemiz, uluslararası yatırımcılar için değerli bir destinasyon. Ülkemize yapılan yatırımların doğru yönetimi, sadece ilgili işletme nezdinde verimliliği artırmakla kalmayacak, bu yatırımları uluslararası yatırımcılarla buluşturacak. Eş zamanlı olarak da uluslararası yatırımcıların Türkiye pazarı ile ilgili yaptıkları araştırmalara örnek oluşturacak” dedi.

Turizm yatırımlarında ortak akıl önemli

Otel yatırımlarının yönetimde çok yönlü ve bütüncül bir anlayışının sektörü uluslararası standartlara taşıyacağının altını çizen Aksu, “Avrupa’nın en yeni ve en modern tesislerini inşa ediyoruz. Ancak yatırımcı açısından maliyet ve karlılık ilişkisi çok değerli. Bir turizm yatırımını; finansal yönetim ve markalaşma ve uluslararası pazarlama, müşteri sadakatini artırma aşamalarıyla ele almak gerekiyor. Sektör son 5 yılda yüzde 200 büyüme sağlarken, çok değerli yatırımların yönetim zafiyetleri, tesislerde standartların oluşmaması ve dijitalleşmenin yeterince kullanılmaması verimliliğin artırılmasının önünde engel oluşturuyor.

“Bu nedenle biz çalışmamızı beş adımda oluşturacağız: 1. Yerel marka otellerin standartlarını yükselterek uluslararası markalarla rekabetini sağlamak. 2. Konjoktüre bağlı konsept yatırımları oluşturmak. 3. Lokal analizler doğrultusunda uygun marka seçimini gerçekleştirmek. 4. Yerel marka otellerin yurt dışı yatırım güç ve cesaretini oluşturmak. 5. Yatırımcı / Yönetici ilişkilerinin sağlıklı yürümesini sağlamak. Ana hedefimiz: Uluslararası markalarla entegrasyonu sağlayarak, yerel markaların uluslararası kalite standartlarında, toplam kalite ilkelerini yerine getiren bir sisteme sahip, entelektüel değer yaratabilen niteliklere sahip olarak, dünya pazarında yer almasını sağlamaktır.

"Türkiye’deki 85 milyar yatırım portföyünde verimliliğin artırılarak, bu yatırımların uluslararası yatırım fırsatları ile buluşturulmasını hedefleyen Turizoom, yerli ve yabancı yatırımcılara bütüncül bir yaklaşımla danışmanlık sunacak. Turizoom tarafından oluşturulan danışma kurulu ise, turizm sektörüne ve sektörü destekleyen alanlara 20 yılın üzerindeki tecrübesiyle, merkezi yönetim avantajı sağlayacak. Türkiye’nin uzun vadeli turizm stratejisinde de, ortak hareketlerinin önünü açacak. Biz de Turizoom olarak bunun takipçisi olacağız” dedi.

Turizoom’un üstlendiği hizmetler

Turizoom’un üstlendiği hizmetler şöyle sıralanabilir: İşletme yatırım planlaması, konsept fizibilite danışmanlığı, kurumsal check up, finansal bütçeleme denetim ve eğitim danışmanlığı, işletme yönetim danışmanlığı ve işletme yönetimi, konsept geliştirme ve operasyonel planlama, mimari tasarım ve projelendirme, otel marka entegrasyonu ve varlık yönetimi, insan kaynakları ve eğitim danışmanlığı, marka ve stratejik iletişim danışmanlığı, satış ve pazarlama danışmanlığı, dijital pazarlama ve online satış, işletme ve hizmet standartları, yiyecek içecek işletmeleri yatırım ve yönetim danışmanlığı, gıda, hijyen ve kalite yönetimi ve otel teknolojileri yönetim danışmanlığı.

Turizoom yönetim ekibinde deneyimli isimler

Turizoom yönetim ekibinde Ali Can Aksu - Genel Yatırım ve Yönetim, Alp Numanoğlu - İş Geliştirme ve Operasyon, Aykut Bakay - Otel Marka ve Destinasyon Yönetimi, Başak Anar - IK Kalite ve Eğitim, Bengü Akman - Finansal Bütçeleme ve Denetim, Bülent Dokuzluoğlu - Gıda Hijyen Kalite Yönetimi, Binali Kılıç - Akademik İlişkiler ve Destinasyon Yönetimi, Engin Akpınar - Web Çözümleri, Fatih Çeçen - Yatırım Teşvik ve Belgeleme, İlke Ferit Demirbilek- Otel Yatırım ve Proje, Mehmet Ağıllı - Otel Teknolojileri, Orhan Genceli - Yatırım ve İş Geliştirme, F&B, Özgül Öztürk - Mimari Projeler ve Döngüsel Tasarım, Ömer Güran - Dijital ve Teknolojik Çözümler, Seçil Şendağ - Marka Yönetim ve Stratejik İletişimi ve Servet Kubay- Dijital ve Teknolojik Çözümler’de yer alacak.

Turizoom International Hotel Management

Turizoom International Hotel Management, otel yönetimde 20 yılı aşkın bir deneyimin ardından, 2016 yılında kuruldu. Bu süreçte dört holdingin turizm yatırımlarının yanı sıra, beş otel yatırım projesine imza attı. Şu an için 12 otelin yönetim danışmanlığını yürütmektedir.

Kaynak: http://turizmyatirimdergisi.com.tr/haber-detay-675-turizoom-yeni-ekibiyle-konaklama-sektorunde-hedef-buyuttu.html