Haberler

Otel Yöneticileri Turizoom’da, Ortak Akıl’da Buluştu…

Türkiye’nin yıldızlı otellerinini başarılı yöneticileri Turizoom International Hotel Management, çatısı altında güç birliği kurarak, ‘ortak akıl’da buluştular.

İSTANBUL- Türk turizminin en değerli ve deneyimli yıldızlı otellerin yöneticileri Turizoom International Hotel Management, çatısı altında güç birliği kurarak, ‘ortak akıl’da buluştular. CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul’da yapılan toplantıda yeni oluşan Turizoom ekibi, “Turizm yatırımlarını geliştirme ve turizm sektöründe sürdürülebilir büyüme sağlamak” için deneyimlerini Türk turizmine sunmak için ileriye dönük planlama yaptılar.

TÜRKİYE’NIN 85 MİLYAR DOLARLIK YATIRIMI

Turizoom International Hotel Management CEO’su Ali Can Aksu, Türkiye’de yaklaşık 85 milyar dolarlık turistik tesis yatırımını yöneten otel yöneticilerinin gösterdiği başarılı katkılar sonucu turizmde geçen 10 yıl içinde yüzde 9.8 büyüme gerçekleştiğini söyledi. Aksu, aynı dönemde Avrupa’da yüzde 4.1, dünyada ise yüzde 5.1 oranındaki büyümenin iki katına ulaşan Türkiye’nin uluslararası yatırımcılar için değerli bir destinasyon olduğunu bildirdi.

DÜNYANIN YATIRIMCILARINA ÇEKİM GÜCÜ OLACAK

Türkiye’de yapılan yatırımların doğru yönetimi, sadece işletmelerin verimliliğini artırmayacak, aynı zamanda bu yatırımların uluslarası yatırımcılar için çekim gücü oluşturacağını sağlayacağını bildiren Ali Can Aksu “Çalışmalarımız uluslararası yatırımcıların Türkiye pazarı hakkında yaptıkları araştırmalara ışık tutacak ve örnek olacaktır. Türkiye’nin geleceği dünya turizm yatırımcıları için önümüzdeki yıllarda daha cazip hale gelecektir. Turizoom ekibi olarak Türkiye’nin turizm geleceğine büyük katkılarımızın olacağına inanıyoruz” dedi.

TURIZM YATIRIMLARINDA ORTAK AKIL VE UZMANLIK ÖNEMLİ

Otel yatırımlarının yönetiminde geniş kapsamlı bir anlayışın turizmi uluslararası standartlara taşıyacağını ve Türkiye’nin zirveyi daha kolay zorlayacağını anlatan Alu Can Aksu şunları söyledi:“Türkiye’de Avrupa’nın en yeni ve en modern tesislerini inşa ediyoruz. Ancak yatırımcı açısından maliyet ve karlılık ilişkisi çok değerlidir. Bir turizm yatırımını; finansal yönetim ve markalaşma ve uluslararası pazarlama, müşteri sadakatini artırma aşamalarıyla ele almak gerekiyor.

SEKTÖRÜN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILMALI

Sektör son 5 yılda yüzde 200 büyüme sağlarken, çok değerli yatırımların yönetim zafiyetleri, tesislerde standartların oluşmaması ve dijitalleşmenin yeterince kullanılmaması verimliliğin artırılmasının önünde engel oluşturuyor. Turizoom ekibi olarak sektörün önündeki engelleri kaldırmak için ‘ortak akıl’ hareketini başlatıyoruz.

Bu nedenle biz çalışmamızı beş adımda oluşturacağız:
1. Yerel marka otellerin standartlarını yükselterek uluslararası markalarla rekabetini sağlamak.
2. Konjoktüre bağlı konsept yatırımları oluşturmak.
3. Lokal analizler doğrultusunda uygun marka seçimini gerçekleştirmek.
4. Yerel marka otellerin yurtdışı yatırım güç ve cesaretini oluşturmak.
5. Yatırımcı / Yönetici ilişkilerinin sağlıklı yürümesini sağlamak.Ana hedefimiz: Uluslararası markalarla entegrasyonu sağlayarak, yerel markaların uluslararası kalite standartlarında, toplam kalite ilkelerini yerine getiren bir sisteme sahip, entelektüel değer yaratabilen niteliklere sahip olarak, dünya pazarında yer almasını sağlamaktır.

20 YILLIK TECRÜBE

Türkiye’deki 85 Milyar yatırım portföyün verimliliğin artırılarak, bu yatırımların uluslararası yatırım fırsatları ile buluşturulmasını hedefleyen Turizoom, yerli ve yabancı yatırımcılara bütüncül bir yaklaşımla danışmanlık sunacak. Turizoom tarafından oluşturulan danışma kurulu ise, turizm sektörüne ve sektörü destekleyen alanlara 20 yılın üzerindeki tecrübesiyle, merkezi yönetim avantajı sağlayacak. Türkiye’nin uzun vadeli turizm stratejisinde de, ortak hareketlerinin önünü açacak. Biz de Turizoom olarak bunun takipçisi olacağız.”

TURIZOOM’UN ÜSTLENDIĞI HİZMETLER ŞÖYLE BELİRLENDİ

İşletme yatırım planlaması. Konsept fizibilite danışmanlığı. Kurumsal check up. Finansal bütçeleme denetim ve eğitim danışmanlığı. İşletme yönetim danışmanlığı ve işletme yönetimi. Konsept geliştirme ve operasyonel planlama. Mimari tasarım ve projelendirme. Otel marka entegrasyonu ve varlık yönetimi. İnsan kaynakları ve eğitim danışmanlığı. Marka ve stratejik iletişim danışmanlığı. Satış ve pazarlama danışmanlığı. Dijital pazarlama ve online satış. İşletme ve hizmet standartları. Yiyecek içecek işletmeleri yatırım ve yönetim danışmanlığı. Gıda, hijyen ve kalite yönetimi ve otel teknolojileri yönetim danışmanlığı.

OTEL YÖNETİMİNİN USTALARI TURİZOOM’DA

Turizoom yönetim ekibini oluşturan deneyimli isimler ve görev bölümü şöyle:Ali Can Aksu – Genel Yatırım ve Yönetim, Alp Numanoğlu – İş Geliştirme ve Operasyon, Aykut Bakay – Otel Marka ve Destinasyon Yönetimi, Başak Anar – IK Kalite ve Eğitim, Bengü Akman – Finansal Bütçeleme ve Denetim, Bülent Dokuzluoğlu – Gıda Hijyen Kalite Yönetimi, Binali Kılıç – Akademik İlişkiler ve Destinasyon Yönetimi, Engin Akpınar – Web Çözümleri, Fatih Çeçen – Yatırım Teşvik ve Belgeleme, İlke Ferit Demirbilek- Otel Yatırım ve Proje, Mehmet Ağıllı – Otel Teknolojileri, Orhan Genceli – Yatırım ve İş Geliştirme, F&B, Özgül Öztürk – Mimari Projeler ve Döngüsel Tasarım, Ömer Güran – Dijital ve Teknolojik Çözümler, Seçil Şendağ – Marka Yönetim ve Stratejik İletişimi ve Servet Kubay- Dijital ve Teknolojik Çözümler.

TURIZOOM INTERNATIONAL HOTEL MANAGEMENT HAKKINDATurizoom International Hotel Management, otel yönetimde 20 yılı aşkın bir deneyimin ardından, 2016 yılında kuruldu. Bu süreçte dört holdingin turizm yatırımlarının yanı sıra, beş otel yatırım projesine imza attı. Halen 12 otelin yönetim danışmanlığını yürütüyor.

Kaynak: http://www.turkiyeturizm.com/otel-yoneticileri-turizoomda-ortak-akilda-bulustu-57211h.html