gungor-yalavac-turizoom
Güngör YALAVAÇ Teknik Departman Kurulum ve Eğitim

Güngör Yalavaç, 1985 yılında Kahramanmaraş Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünden mezun olmuştur.

İş hayatına 1990 yılında Fethiye Club Hotel Leetonia Tatil Köyü'nde Elektrik Teknisyeni olarak başladı. Çalışmalarına İstanbul Mövenpick Otel'de Mutfak Bakım Teknisyeni, Hyatt Regency Otel'de AV ekip lideri ve Mutfak Bakım Teknisyeni ve 2004 yılına kadar Four Seasons Hotel Sultanahmet'te Elektrik Şefi olarak devam etti.

2004 yılında Radisson SAS Airport & Conference Hotel'de Teknik Müdür Yardımcısı olarak yönetim kadrosuna katılan Güngör Yalavaç, ekip çalışmasına özen göstererek aynı yıl "En İyi Çıkış Yapan Departman" ödülüne layık görüldü. 2005 yılında Teknik Müdür oldu ve 2007 yılı sonuna kadar firmadaki görevine devam etti ve hazırladığı Önleyici Bakım programı 2006 yılında devreye alındı.

2007-2013 yılları arasında Radisson Blu Bosphorus Hotel'de Baş Mühendis olarak çalışan Güngör Yalavaç, 2008 ve 2009 yıllarında yatırım maliyeti olmadan toplam 500 bin kWh elektrik tasarrufu sağlamıştır. Ayrıca geliştirdiği Deniz Suyu projesi ile yaklaşık 170 bin kWh tasarrufa devam etmiştir. Radisson Blu Bosphorus Hotel, Önleyici Bakım ve Hissedici Bakım programları ve LED lamba değişimi ile "Yeşil Anahtar Sertifikası" aldı.

 

2014 yılında Muğla, Bodrum'da yaşamaya başlayan Güngör Yalavaç, Mandarin Oriental Residences, Lux Bodrum Resort and Residences, The Bodrum Edition Hotel'in açılış öncesi ekiplerine katılarak, Baş Mühendis olarak operasyonları yürüttü. Emekli olduktan sonra kısa bir süre Swiss Hotel Bodrum Beach Hotel'de Baş Mühendis olarak çalıştı.

Güngör Yalavaç, Yeşil Anahtar Sertifikası kapsamında tasarrufla ilgili konularda konuşmacı olarak seminerlere katıldı, ayrıca çalıştığı kurumsal şirketlerde yönetim ve liderlik eğitimlerine katıldı.

Muğla, Bodrum'da yaşamaya devam eden Güngör Yalavaç evli ve bir çocuk babasıdır.